Üst düzey yöneticilere 1600 saatin üzerinde koçluk hizmeti sunmuş olmasının yanı sıra koçluğun meslek olarak gelişimi için de çalışmalarını sürdüren Çiğdem Güven, Yıldız Teknik Üniversitesi Koçluk Sertifikasyon Programı’nın ikincisini 19 Kasım – 17 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Koçluğu günümüzde veya gelecekte meslek olarak yapmayı planlayanların, kurumsal dünyada temel koçluk yetkinliklerini kazanmak isteyenlerin veya kurum içerisinde “iç koç” olmayı hedefleyenlerin katılım gösterdikleri Yıldız Teknik Üniversitesi Koçluk Sertifikasyon Programı’nın ikincisi 19 Kasım – 17 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlendi.

Beş hafta boyunca cumartesi günleri, 10.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Koçluk Sertifikasyon Programı’nda katılımcılar, 25 saat teori ve 15 saat pratik ile temel koçluk becerilerilerini öğrenme, uygulama ve pratik etme imkanı buldular. Koçluk becerilerini kazanmak, danışan ile etkin iletişim kurabilme becerisini geliştirmek, koçluk desteği sunulan sistemi anlamak, roller ile ilişkileri birbirine karıştırmadan koçluk yapabilmek, koçluk modelini ve araçlarını öğrenmek ile koçluk aşamalarını doğru şekilde uygulayabilmek de katılımcıların kazanımları arasında yer aldı.

Kurumsal hayattan gelen çalışanların ağırlıkta olduğu ve kontenjanın 25 kişi ile sınırlandırıldığı programın sonunda katılımcılar, Yıldız Teknik Üniversitesi rektörlüğü tarafından onaylı “YTÜ Temel Koçluk Eğitimi Katılım Sertifikası” almaya hak kazandılar.