Koçluğu meslek olarak tercih edenlerin ve kurumsal dünyada çalışan yöneticilerin temel koçluk becerilerini kazanmalarına yönelik düzenlenen Koçluk Sertifikasyon Programı, 30 Nisan – 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Üst düzey yöneticilere 1600 saatin üzerinde koçluk hizmeti sunmuş olmasının yanı sıra koçluğun meslek olarak gelişimi için de çalışmalarını sürdüren Çiğdem Güven, 30 Nisan – 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde bir sertifika programı düzenledi.

Beş hafta boyunca hafta sonları, 09.00 ve 13.00 saatleri arasında gerçekleştirilen program, danışanların farkındalıklarını arttırarak, gerek sosyal çevrelerinde gerekse iş yaşamının değişik kademelerinde daha iyi performans göstermelerine yardımcı olan koçluk mesleğini edindirmek ve kurum içi koçluk yapabilmeleri için gerekli tüm donanımı katılımcılara kazandırmak amacıyla tasarlandı. Söz konusu eğitim ile katılımcılar, 25 saat teori ve 15 saat pratik ile temel koçluk becerilerilerini öğrenme, uygulama ve pratik etme imkanı buldular.

Koçluk becerilerini kazanmak, danışan ile etkin iletişim kurabilme becerisini geliştirmek, koçluk desteği sunulan sistemi anlamak, roller ile ilişkileri birbirine karıştırmadan koçluk yapabilmek, koçluk modelini ve araçlarını öğrenmek ile koçluk aşamalarını doğru şekilde uygulayabilmek de katılımcıların kazanımları arasında yer aldı.