Ülkemizin en başarılı estetik cerrahlarından biri olan Op. Dr.Serdar Eren, Çiğdem Güven Seminerleri kapsamında, 17 Ekim 2016 Pazartesi günü, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de güzellik ve mutluluk ilişkisini konuşmak üzere iş dünyası ile bir araya geldi.

Her üç ayda bir, gerek kurumların gerekse bireylerin katılımına açık olarak gerçekleştirilen Çiğdem Güven Seminerleri, özgün karakterleri ve başarıları ile katılımcılara farklı bakış açıları sunan birbirinden değerli konukları ağırlamaya devam ediyor. 17 Ekim 2016 Pazartesi günü Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen seminerler serisine bu defa, estetik cerrahinin usta isimlerinden Op. Dr. Serdar Eren konuk oldu.

Plastik cerrahi biliminin ruhsal ve sanatsal yönlerini psikoanalitik bakış açısı ile birleştiren Op. Dr. Serdar Eren, otuz yıllık meslek hayatı boyunca dünyanın farklı ülkelerinden gelen sayısız hastanın güzelliğe olan yaklaşımlarını inceleme fırsatı buldu. Konuşmasında, güzellik kavramının anlamını, insanların güzelliğe olan bireysel yaklaşımlarını ve güzellik-hayat ikilisinin yaşama nasıl yansıdığını anlatan Op. Dr. Serdar Eren, seminer sonunda ağırlıklı olarak kurumsal hayattan gelen katılımcıların tüm sorularını yanıtladı.

İnsanların duyguları ile güzel göründüklerini söyleyen Op. Dr. Serdar Eren, güzel hissetmenin insanlar tarafından güzel bulunmaktan daha önemli olduğunu ve bu hissin çocukluk çağında gelişmeye başlayan bedensel ego ile yakından ilişkisi bulunduğunu belirtti.