Çiğdem Güven Seminerleri, 30 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Hilton Bosphorus Otel’de, dünyaca ünlü müzikolog, besteci ve orkestra şefi Dr. Emre Aracı’yı konuk konuşmacı olarak ağırladı.

Dr. Emre Aracı, “Kayıp Seslerin İzinde – Kişisel Geçmişimize Yolculuk” adını taşıyan seminerde, katılımcıları, Osmanlı İmparatorluğu döneminde, arşivlerin tozlu raflarında kalmış olan bestelere geri götürdü ve onları, geçmişe doğru unutulmaz bir yolculuğa çıkardı.

Kendi alanlarında uzmanlaşmış ve ilham veren konuşmacılar aracılığı ile katılımcılara, hayata dair farklı bakış açıları sunmayı hedefleyen Çiğdem Güven Seminerleri, 30 Mayıs 2016 tarihinde, ülkemizi dünyada başarı ile temsil eden, ünlü müzikolog, besteci ve orkestra şefi Dr. Emre Aracı’yı İstanbul Hilton Bosphorus Otel’de ağırladı.

“Kayıp Seslerin İzinde – Kişisel Geçmişimize Yolculuk” başlığı ile gerçekleştirilen seminerde Dr. Emre Aracı, 19. yüzyılda Boğaz kıyılarında gelişen ve günümüzde yok olmuş zarif bir geçmişin ihtişamını, müzik notaları ile buluşturarak, gözler önüne serdi. “Osmanlı İmparatorluğu’nda Avrupa Müziği” konusunda uzman olan Dr. Emre Aracı, saraylarından hiç çıkmadan kendilerini beste yazmaya adamış olan padişahlardan, ülkemizin müzik tarihi kokan sokaklarına ve yolları İstanbul’a düşen dünyaca ünlü müzik dehalarının hikayelerine kadar, kendi hayatındaki önemli dönüm noktalarını da anlattığı sürükleyici bir konuşma yaptı.

Tüm kurumlara ve bireylere açık olarak gerçekleştirilen seminerde katılımcılar, Dr. Emre Aracı’nın Prag’ın tarihi atmosferinde yeni kaydettiği “Kayıp Seslerin İzinde” senfonisini de dinleme olanağı buldular.