Alanında fark yaratan başarılı estetik cerrahı Op. Dr. Serdar Eren 16 Ocak 2018 Salı günü Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de mutluluk ve güzelliğin ilişkisi ve hayatlarımıza etkisini konuşmak üzere çok sayıda katılımcıyla buluştu. Seminerin geliriyse BNU Derneği’nin üniversite öğrencileri için oluşturduğu burs fonuna aktarıldı.

Kendi alanlarında uzmanlaşmış ve ilham veren konuşmacıların konuk olduğu Çiğdem Güven Seminerleri Ocak ayında kalıpların dışındaki bakış açısıyla adından söz ettiren Op. Dr. Serdar Eren’i ağırladı. Katılımcıların aktif katılımıyla gerçekleşen Hayatı Güzelleştirmek konuşmasıyla Eren hayatımızda güzellik kavramının nasıl geliştiğine ve mutluluğu yakalamakta ne ölçüde etkili olduğuna değindi.

Alışılmışın dışına çıkarak plastik cerrahideki yeteneğini psikoanalitik incelemeleriyle pekiştiren Op. Dr. Serdar Eren otuz yılı aşkın meslek hayatı boyunca dünyanın çeşitli yerlerinden gelen hastasıyla yakından ilgilenerek, güzelliğe olan farklı yaklaşımları inceleme fırsatı buldu. Seminerde güzellik kavramının nasıl şekillendiği, güzellik algısının değişimi, güzellik ve mutluluk ilişkisine değinen Op. Dr. Serdar Eren katılımcıların sorularını yanıtlayarak keyifli bir sohbet ortamı yarattı.

“Hayatını değiştirmek istiyorsan, önce bakış açını değiştir derler. Farklı perspektifleri gördükçe ruhumuzda yeni kapıların açıldığını, bazı duvarların ise yıkıldığını fark etmek ne güzel.” sözlerini sarf eden Op. Dr. Serdar Eren güzel hissetmenin aslında insanlar tarafından güzel bulunmaktan önemli olduğunu belirtti.